Collection: 5th Grade

24 products
  • Aesop's Fables Stories and Questions for Theme, Text Evidence, and Connections
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Color By Number : Figurative Language Pumpkin Activity
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Differentiated ELA Activity: Color by Number
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Distance Learning 4-5th Grade ELA Reading and Writing Bundle
    Regular price
    $34.00
    Sale price
    $34.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • ELA Color by Number Activities Bundle | Figurative Language & more!
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • ELA Emergency Sub Plans No-Prep Maternity Leave Lesson Plans | 4th 5th 6th grade
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • End of the Year Activities for Middle School English Language Arts
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grammar Worksheets : Practice Grammar activities worksheets
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Holiday ELA Activities: 10 Fun, No-Prep Activities
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Holiday ELA Activity Figurative Language Free | Fun, No-Prep Coloring Activity
    Regular price
    $0.00
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Holiday RACE Writing Strategy Prompts
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Paired Passages and Writing with the RACE Strategy Bundle Distance Learning
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Paired Passages and Writing with the RACE Strategy Grades 4-5
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RACE Strategy 40 Prompts and Passages for All Year Grades 4-5
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RACE Strategy Writing Grades 4-6 Passages and Questions
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RACE Strategy Writing Prompts and Passages BUNDLE
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RACE Strategy Writing Worksheet Activity Grades 4-6 FREE
    Regular price
    $0.00
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RACE Writing Strategy Checklist Sticky Notes
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reading Comprehension and Writing with the RACE Strategy: Grades 4-6
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reading Comprehension Strategies Graphic Organizers : 30 Graphic Organizers
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Scrambled Paragraph Activity- Cut and paste to practice text structure
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Text Structure Color by Number
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • THIEVES Reading Comprehension Strategy: FREE
    Regular price
    $0.00
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vocabulary in Context Worksheets and Activities for grades 4-6
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out